Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Luty 27, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio dla Ukrainy i Radio Z Wami FM na razie nie będą nadawać na UKF

Polskie Radio dla Ukrainy na UKF zaczęło nadawać w maju 2022 roku (fot. Piotr Molęcki/East News)

Urząd Komunikacji Elektronicznej na razie nie będzie wydawać kolejnych pozwoleń na emisję okazjonalną. Dzięki nim na UKF nadawały m.in. Polskie Radio dla Ukrainy i Radio Z Wami FM Grupy ZPR Media adresowane do Ukraińców w Polsce.

– Na razie wstrzymaliśmy wydawanie OPI (okazjonalny przekaz informacji – przyp. red.) – informuje Witold Tomaszewski, rzecznik UKE. Pytany o powody, odpowiada: – Szerzej analizujemy zasadność ich wydawania.

Czytaj też: Rada programowa TVP nie chciała usłyszeć wyjaśnień w sprawie, za którą TVP może zostać ukarana

Ostatnio z 30-dniowych pozwoleń UKE korzystały m.in. Polskie Radio z Polskim Radiem dla Ukrainy oraz Grupa ZPR Media z Radiem Z Wami FM.

Polskie Radio dla Ukrainy na UKF dzięki pozwoleniom z UKE nadawało do 10 stycznia 2023 roku w Hrubieszowie i Przemyślu. Jeszcze w grudniu stacja grała też w Warszawie, Łodzi, Białymstoku i we Wrocławiu. Z kolei ostatnie miesięczne pozwolenia dla Radia Z Wami FM wygasły na początku grudnia 2022 roku, umożliwiały emisję rozgłośni w Poznaniu, Łodzi i Szczecinie. 

– Czekamy na rozpatrzenie przez UKE naszych wniosków o zezwolenie okazjonalne na nadawanie Z Wami FM w miastach: Białystok, Częstochowa, Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław – informuje Magdalena Godzik, specjalistka ds. PR w Grupie ZPR Media. Radia Z Wami FM można bez zmian słuchać w internecie.

Czytaj też: Ponad 300 współpracowników TAI chce zawrzeć umowy bezpośrednio ze spółką

Z kolei, jak podaje rzeczniczka Polskiego Radia Monika Kuś, spółka występowała do UKE o pozwolenie na emisję okazjonalną Polskiego Radia dla Ukrainy w Białymstoku, Hrubieszowie, Łodzi, Przemyślu, Warszawie i Wrocławiu. – Polskiego Radia dla Ukrainy można słuchać w systemie DAB+ i za pośrednictwem aplikacji Polskiego Radia.

Radio Z Wami FM rozpoczęło nadawanie w kwietniu ub.r., początkowo w internecie. Polskie Radio dla Ukrainy na UKF ruszyło zaś w maju w Warszawie, przejmując częstotliwość wykorzystywaną czasowo przez Radio Zet Ukraina. Kilka tygodniu później pojawiło się w Hrubieszowie i Przemyślu na częstotliwościach zajmowanych przez RMF Ukraina. Zarówno Radio Zet Ukraina i RMF Ukraina zakończyły nadawanie po tym, jak nie otrzymały kolejnych pozwoleń z UKE.

Czytaj też: Genialne przemówienia Zełenskiego, które przejdą do historii. Kto mu je pisze?

(KOZ, 27.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.