Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 25, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google testuje ograniczanie dostępu do treści informacyjnych

W ramach testów Google ogranicza dostęp mniej niż czterem procentom użytkowników jego produktów, w tym wyszukiwarki i funkcji Discover na urządzeniach w systemie operacyjnym Android (fot. Pixabay.com)

Google rozpoczął blokowanie niektórym użytkownikom w Kanadzie przeglądanie treści wiadomości. Jest to związane z rządową ustawą znaną jako Bill C-18, wymagającą od wielkich firm technologicznych negocjowania umów rekompensujących wydawcom ponowne publikowanie ich treści na platformach.

W ramach testów Google ogranicza dostęp mniej niż czterem procentom użytkowników jego produktów, w tym wyszukiwarki i funkcji Discover na urządzeniach w systemie operacyjnym Android. Testy potrwają pięć tygodni.

Czytaj też: Olga Tokarczuk wyda grę na podstawie własnej powieści

Rzeczniczka kanadyjskiego ministra dziedzictwa Pablo Rodrigueza zareagowała na te doniesienia stwierdzeniem, że Kanadyjczycy nie dadzą się zastraszyć i wyraziła rozczarowanie z powodu naśladowania przez Google stanowiska Meta w tym zakresie.

(MAC, 25.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.