Temat: prasa

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 21, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Daily Mirror" i "Daily Express" zaczynają testy z zastosowaniem ChatGPT

Szefowie wydawnictwa przekonują, że dziennikarze "Daily Mirror" w związku z wykorzystaniem nowego narzędzia nie muszą bać się o miejsca pracy (screen: Twitter/@DailyMirror)

Reach Plc, wydawca takich dzienników jak "Daily Mirror" i "Daily Express", bada możliwość wykorzystywania aplikacji ChatGPT. Zadaniem najbardziej na świecie popularnego narzędzia sztucznej inteligencji miałoby nie być pisanie artykułów, tylko wspieranie reporterów zajmujących się takimi tematami, jak prognoza pogody czy ruch drogowy.

Posunięcie wywołało jednak niepokój Krajowego Związku Dziennikarzy. "Obawiamy się, że firma nie rozmawiała z nami w pierwszej kolejności, ponieważ może to mieć wpływ na miejsca pracy" – stwierdził Chris Morley, koordynator Reach ds. związków zawodowych. Niedawno wydawnictwo przeszło przez zwolnienia grupowe. Istnieje obawa, że sytuacja może się powtórzyć.

Czytaj też: Wydawcy lokalni testują sztuczną inteligencję. "Błąd na błędzie"

"Daily Mirror" i "Daily Express" nie byłyby pierwszymi periodykami, które wypróbowują chatbot firmy Open AI czy inne narzędzia sztucznej inteligencji. Niechętni innowacjom wskazują na niedawne przykłady testów sztucznej inteligencji dokonywanych przez amerykańską Arena Group i rozliczne błędy popełniane w tekstach publikowanych w obsługiwanych przez nią pismach.

(MAC, 21.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.