Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 20, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Orange z dobrymi perspektywami po ogłoszeniu wyników

Orange zwiększa przychody i zyski, a w Hiszpanii planuje ważną fuzję

Francuski koncern telekomunikacyjny Orange odnotował wyższy od oczekiwanego zysk operacyjny za ostatni kwartał 2022 roku. Miała na to wpływ duża sprzedaż usług w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Zysk największego francuskiego operatora telekomunikacyjnego przed odliczeniem odsetek, podatków, amortyzacji i innych obciążeń, za trzy miesiące zakończone 31 grudnia, wzrósł rok do roku o 8,5 proc., do 3,45 mld euro. Przychody wzrosły o 1,3 proc. do 11,35 mld euro, nieznacznie przekraczając oczekiwania analityków (przewidywano 11,2 mld euro). Roczny podstawowy zysk operacyjny Orange wyniósł ok. 13 mld euro, co oznacza wzrost o 2,5 proc., zgodnie z dolną granicą celu.

Czytaj też: "Na Zachodzie bez zmian" z siedmioma nagrodami BAFTA. Wieczór Netflixa w Londynie

Orange Espana i MásMóvil powiadomiły Komisję Europejską o zamiarze połączenia. Organ regulacyjny przed 20 marca wyda oświadczenie, czy zezwala na taki ruch, czy rozpocznie dochodzenie, badając ewentualne naruszenie ustaleń antymonopolowych. 

Fuzja o wartości 18,6 mld euro (7,8 mld wartości Orange Espana i 10,8 mld MásMóvil) doprowadziłaby do powstania wiodącego operatora w Hiszpanii, pod względem przychodów ustępującego tylko Telefonice.

Czytaj też: "Financial Times" wyznacza pierwszą redaktorkę ds. sztucznej inteligencji

(MAC, 20.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.