Dział: RADIO

Dodano: Luty 13, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tok FM odpowiada KRRiT na postępowanie przewodniczącego Świrskiego

Przewodniczący KRRiT wszczął postępowanie o ukaranie nadawcy Tok FM za słowa, które padły na antenie w czerwcu (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Spółka Inforadio, nadawca radia Tok FM, w odpowiedzi na postępowanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dotyczące ukarania rozgłośni za nazwanie na antenie książki prof. Wojciecha Roszkowskiego "podręcznikiem dla Hitlerjugend", przekazała regulatorowi, że dokłada starań, by nadawać program na najwyższym poziomie.

Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski na początku lutego 2023 roku wszczął postępowanie o ukaranie nadawcy radia Tok FM za słowa, które pojawiły się na antenie Tok FM ponad pół roku temu, 7 czerwca 2022 roku.

Czytaj też: KRRiT podzieliła pieniądze z rekompensaty. Miliardy dla TVP

"Spółka Inforadio przesłała w wymaganym terminie odpowiedź na pismo przewodniczącego KRRiT zawiadamiające ją o wszczęciu postępowania w sprawie ukarania nadawcy. Zespół spółki zapoznał się także z aktami sprawy, nie znajdując w nich dodatkowych informacji czy dokumentów poza prowadzoną przez strony korespondencją" - poinformowało "Presserwis" biuro prasowe Agory, współwłaściciela Inforadia. "W swoim stanowisku przekazanym KRRiT zarząd Inforadia podtrzymał dotychczasowe argumenty, podkreślając, że spółka dokłada wszelkich niezbędnych starań, aby nadawać program radiowy na najwyższym poziomie merytorycznym" - dodała Agora.

Radio Tok FM w oświadczeniu, które opublikowało na swojej stronie internetowej, podkreśliło kontekst wyrażonej przez dziennikarza opinii. Zauważono, że dziennikarz krytykował "stosowaną w podręczniku mowę nienawiści: treści nacechowane negatywnie, ksenofobicznie, nieobiektywne czy wręcz propagandowe; nasunęły mu one skojarzenie z mową nienawiści służącą indoktrynacji młodzieży przez propagandę nazistowską".

(KOZ, 13.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.