Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 03, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Edward Miszczak: Wiosną nastąpi serialowa inwazja Polsatu

- Cała branża, jak pojawiłem się w Polsacie, myślała, że z Niną włączymy stare hasło programowe "Polsat - włącz emocje", a tymczasem wyszło nudne "Love Island" - zaczął Eward Miszczak (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Wiosną Polsat pokaże pięć nowych polski seriali, a Polsat Box Go - cztery. - Tej wiosny jest serialowa inwazja Polsatu - zapowiedział Edward Miszczak, dyrektor programowy i wiceprezes Telewizji Polsat.

W czwartek odbyła się prezentacja wiosennej ramówki Polsatu, pierwszej po tym, jak Ninę Terentiew na stanowisku dyrektora programowego zastąpił Edward Miszczak, wieloletni dyrektor programowy TVN. - Cała branża, gdy pojawiłem się w Polsacie, myślała, że z Niną włączymy stare hasło programowe "Polsat - włącz emocje", a tymczasem wyszło nudne "Love Island" - zaczął Edward Miszczak, odnosząc się do randkowego reality show Polsatu. - Ninko, jeszcze raz ci dziękuję i mam nadzieję, że kiedyś zaproszę cię na własną konferencję ramówkową - dodał, zwracając się do Niny Terentiew.

W rozmowie z Interią nowy szef programowy przyznał: "Myślę, że ta wiosna jest ciągle bardziej wiosną mojej koleżanki Niny Terentiew niż moją".

Edward Miszczak w trakcie prezentacji nawiązał do hali zdjęciowej, w której się ona odbywała. - Dzisiaj wiele telewizji nie może pochwalić się takim miejscem, więc witając dziennikarzy, proszę nie zadawać mi pytania, dlaczego przyszedłem do Polsatu, bo widzicie dlaczego.

Polsat w wiosennej ramówce głównego kanału umieści pięć nowych polskich seriali, cztery z nich miały wcześniej premierę w serwisie Polsat Box Go (wyjątkiem jest "Sługa narodu").

W poniedziałki o 20 (od 27 lutego) oglądać będzie można ośmioodcinkowy thriller psychologiczny "Matka" według pomysłu Igora Brejdyganta z Olgą Bołądź w głównej roli dziennikarki śledczej. O 21 (również od 27 lutego) emitowany będzie sześcioodcinkowy serial political fiction "Wotum nieufności" (w poniedziałki o 21, od 27 lutego) na podstawie powieści Remigiusza Mroza. Głównymi bohaterami produkcji są posłowie przeciwnych frakcji.

Czytaj też: Po zeszłorocznej wpadce gala Wiktorów nie odbędzie się

W środy o 21 (od 1 marca) emitowany będzie 20-odcinkowy serial obyczajowy "Lulu" z Anną Dereszowską w roli głównej. 

Dwa seriale pokazywane będą także w sobotnie wieczory: o 20 (od 4 marca, po dwa odcinki) "Sługa narodu", którego ukraiński pierwowzór wyniósł do władzy Wołodymyra Zełenskiego, grającego w nim główną rolę. Bohaterem polskiej wersji jest nauczyciel historii Ignacy Konieczny (Marcin Hycnar), który w wyniku zbiegu okoliczności i intrygi polityków zostaje prezydentem. Natomiast w soboty o 21 oglądać będzie można 13-odcinkowy serial komediowy "Rodzina na Maxa", w którym 25-letni Max (Nikodem Rozbicki) zakochuje się w Karolinie (Anna Smołowik), matce trójki dorastających dzieci.

Cztery premiery przygotowano dla Polsat Box Go. Pierwsza z nich odbędzie się 8 marca - wtedy zadebiutuje serial "Bracia", którego bohaterami są czterej bracia. Grają ich Piotr Stramowski, Mateusz Kościukiewicz, Damian Kret i Nikodem Rozbicki.

7 kwietnia do Polsat Box Go trafi serial "Swaci" - Tytułowi swaci to rodzice małżonków Ani (Paulina Lasota) i Mateusza (Szymon Majchrzak). Od 12 maja oglądać będzie można "Teściów", pokazujących w krzywym zwierciadle współczesne obyczaje oraz konflikty pokoleniowe (z Cezarym Pazurą i Julią Wieniawą). W kolei w czerwcu zadebiutuje serial "Sortownia" (koprodukcja z Canal+) - akcja rozgrywa się w jednym z warszawskich szpitalnych oddziałów ratunkowych, a głównym bohaterem jest lekarz (w tej roli Andrzej Chyra).

- Ta ogromna liczba seriali to nie przypadek, a świadoma strategia. Tak będziemy postępować w każdym sezonie - zapowiedział Edward Miszczak. Jednocześnie przyznał: - Cała nasza filozofia z Niną, to jak zachować proporcje: nowości i stare, kochane formaty. Tych kochanych mamy dużo. 

W wiosennej ramówce Polsat kontynuować będzie m.in. "Ninja Warrior Polska" (we wtorki o 20, od 28 lutego), "Hell's Kitchen" z Mateuszem Gesslerem w roli prowadzącego (w środy o 21, od 1 marca), "Nasz nowy dom" Katarzyny Dowbor (w czwartki o 20, od 2 marca), serial "Przyjaciółki" (w czwartki o 21, od 2 marca), oraz  show "Twoja twarz brzmi znajomo" (w piątki o 20, od 3 marca).

Edward Miszczak nawiązał do tego ostatniego programu. - Jako dyrektor programowy konkurencyjnej stacji zazdrościłem go Polsatowi. Program, który oparty jest na coverach granych przez duże stacje radiowe, musi być sukcesem - mówił Edward Miszczak. W "Twoja twarz brzmi znajomo" zmieni się współprowadzący - Piotra Gąsowskiego zastąpi Maciej Rock. Nowym jurorem, zamiast Katarzyny Skrzyneckiej i Michała Wiśniewskiego, został Paweł Domagała.

Polsat nie rezygnuje z programu "Taniec z gwiazdami". Kolejny sezon show - jak zapowiada Miszczak - trafi do jesiennej ramówki. W planach jest również realizacja programu randkowego "My Mom, Your Dad", w którym biorą udział samotni rodzice, zgłoszeni przez ich dzieci.

(KOZ, 03.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.