Dział: PRASA

Dodano: Luty 02, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Bauerze powstał związek zawodowy

Jesienią ub.r. Bauer zdecydował o zamknięciu pięciu tytułów: "Naj", "Przepis na Zdrowie", "Bliżej Ciebie", "Takie Jest Życie" oraz "Cuda i Objawienia". Pracę straciło dziewięć osób (fot. Pexels.com)

Powstał pierwszy związek zawodowy w Wydawnictwie Bauer. Przewodniczącą Komisji Tymczasowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza została Anita Zuchora, dziennikarka „Pani”.

Pracodawca otrzymał już informacje o powstaniu związku. Informacja pojawiła się też w komunikatorze wewnętrznym wydawnictwa. - To wzbudziło duże zainteresowanie. Zwracają się do nas osoby, które chcą się zapisać do związku – mówi „Presserwisowi” Anita Zuchora.

- W Bauerze trwa głęboki proces zmian technologicznych. Jednocześnie w portfolio wydawnictwa znajdują się głównie pisma papierowe, a to ich dotyczy kryzys na rynku. To jeden z powodów, dla których reprezentacja pracownicza jest nam bardzo potrzebna. Ale zależy nam także na dobrej komunikacji w firmie, otwartych, mniej hierarchicznych relacjach i dobrych warunkach pracy – dodaje szefowa związkowców w Bauerze.

– Oprócz Burdy Media Polska byliśmy jednym z nielicznych koncernów medialnych, gdzie nie ma reprezentacji pracowników. We wszystkich dużych spółkach Bauera za granicą, w Anglii czy Niemczech, istnieją związki zawodowe – zauważa Zuchora.

Dziennikarka "Pani" przypomina, że w wydawnictwie w ostatnich miesiącach dużo działo się w kontekście procedur antymobbingowych. Po tym, gdy w lipcu ub.r. pojawiły się oskarżenia o mobbing wobec byłego redaktora "Chwili dla Ciebie" Jarosława Mrozka, powołano grupę doradczą, której członkiem jest m.in. Anita Zuchora. W efekcie powstał kodeks niewłaściwych zachowań oraz procedury zgłaszania mobbingu. Powołano również instytucję rzecznika zaufania. Ogłoszono już wybory na tę funkcję.

(MZD, 02.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.