Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Luty 01, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sebastian Białach ma być nowym naczelnym "Dziennika Wschodniego"

"Dziennik Wschodni" jest jednym z trzech niezależnych od Orlenu dzienników regionalnych w Polsce

Według informacji "Presserwisu" nowym redaktorem naczelnym wydawanego w Lublinie "Dziennika Wschodniego" ma być Sebastian Białach. Do tej pory był dziennikarzem Onetu w Lublinie.

"Presserwis" usiłował wielokrotnie skontaktować się z Sebastianem Białachem – na razie bez efektu.

Czytaj też: Artur Kiełbasiński nie będzie już naczelnym "Dziennika Bałtyckiego", zajmie się wideo w PP

Dwa miesiące temu nowy zarząd Corner Media reprezentowany przez prezes Annę Sztal zwolnił dotychczasowego redaktora naczelnego "Dziennika Wschodniego" Krzysztofa Wiejaka. 

„Dziennik Wschodni” ma nowy zarząd, bo ośmiu mniejszościowych udziałowców Corner Media zdecydowało się sprzedać swoje udziały w spółce firmie Maxima Media.

Sprostowanie 

W sprawie tego tekstu (pierwszej wersji, która została zmodyfikowana 40 minut po publikacji) redakcja Press.pl dostała wniosek o opublikowanie sprostowania. Działając w myśl art. 31a prawa prasowego publikujemy je poniżej:

„Polska Press sp. z o.o. oświadcza, że w artykule z dnia 1 lutego 2023 roku zatytułowanym „Według informacji Presserwisu nowym redaktorem naczelnym wydawanego w Lublinie Dziennika Wschodniego ma być Sebastian Białach. Do tej pory był dziennikarzem Onetu w Lublinie” autorstwa PAR podano nieprawdziwe informacje. Nieprawdą jest, że w Kurierze Lubelskim wystąpił mobbing. Komisja powołana przez spółkę nie stwierdziła mobbingu”.

Polska Press sp. z o.o.
ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa
Członek zarządu Polska Press sp. z o.o. Dorota Kania
Członek zarządu Polska Press sp. z o.o. Miłosz Szulc

(PAR, 01.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.