Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 30, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krystian Krawczyk żegna się z "Trybuną Górniczą". Nową naczelną Anna Zych

Krystian Krawczyk prowadził "TG" przez 16 lat. Teraz zastąpi go Anna Zych (fot. materiały prasowe)

Anna Zych, prezeska Wydawnictwa Gospodarczego, objęła funkcję redaktorki naczelnej "Trybuny Górniczej". Z redakcją pożegnał się dotychczasowy naczelny Krystian Krawczyk, który odszedł na emeryturę.

Krystian Krawczyk, wcześniej dziennikarz i redaktor śląskich gazet, pracował w "Trybunie Górniczej" przez 23 lata, początkowo jako sekretarz redakcji i zastępca redaktora naczelnego. Redaktorem naczelnym został w 2006 roku. Jego pomysłem było uruchomienie portalu netTG.pl, który ma obecnie 10 mln odsłon rocznie. Prywatnie Krawczyk jest miłośnikiem gór, a jego ulubionym szczytem w Polsce jest Babia Góra.

Czytaj też: 13 sekund o WOŚP w "Wiadomościach" TVP 1. Polska Press o Owsiaku oszczędnie albo wcale

Jego funkcję oficjalnie przejęła prezeska Wydawnictwa Gospodarczego Anna Zych. – Od wielu lat wspomagałam Krystiana w pracy redakcyjnej, więc nie odczuję większej zmiany. Choć to prawda, że będzie mi brakowało jego doświadczenia i wiedzy – mówi Anna Zych w rozmowie z "Presserwisem", dodając, że nie planuje zmian ani w zespole, ani w linii samego wydawnictwa.

Sekretarzem redakcji "Trybuny Górniczej" pozostaje Janusz Szymonik, były wicenaczelny "Dziennika Zachodniego".

"Trybuna Górnicza" wydawana jest od 1994 roku. Początkowo wychodziła jako dodatek do "Trybuny Śląskiej", a potem "Dziennika Zachodniego" dystrybuowany na terenie gmin górniczych. Jej internetowymi serwisami są: netTG.pl, skupiający się na gospodarce i problemach ludzi, oraz EnergiaPress.pl, poświęcony szeroko pojętej energetyce i ochronie środowiska.

Czytaj też: TVP zawiesiła Magdalenę Wolińską-Riedi, korespondentkę w Rzymie

(PAR, 30.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.