Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 28, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Korespondentka TVP w Rzymie zawieszona za „Polacy wyssali nienawiść”

Magdalena Wolińska-Riedi została odsunięta od obowiązków za wpisy na Twitterze (screen: YouTube/TVPInfo)

Korespondentka TVP w Rzymie Magdalena Wolińska-Riedi została odsunięta od wykonywania obowiązków służbowych. Decyzja ma związek z jej wpisami na Twitterze. Dziennikarka pisała w piątek m.in., że nie należy obwiniać wszystkich Rosjan za inwazję na Ukrainę i że Polacy „wyssali nienawiść z mlekiem matki”.

Press

Jeden z wpisów na Twitterze dziennikarki TVP

„Dziennikarz Telewizji Polskiej zgodnie z zasadami etyki powinien traktować media społecznościowe, jako formę publicznej wypowiedzi, mając na uwadze, że także tam reprezentuje Telewizję Polską S.A. oraz że prywatne wypowiedzi dziennikarzy powszechnie kojarzonych z TVP S.A. mogą być postrzegane jako jej stanowisko i mieć znaczący wpływ na opinie o TVP S.A.” – napisano w komunikacie TVP.

Władze TVP poinformowały, że są oburzone opiniami Wolińskiej-Riedi i że „Telewizja Polska nie identyfikuje się z wypowiedziami, które wpisują się w rosyjską propagandę”.

Magdalena Wolińska-Riedi przeprosiła na Twitterze za swoje wpisy:

Press

(MAT, 28.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.