Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 27, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Przejęcie Eurozetu przez Agorę: wczoraj odbyła się rozprawa, ale ogłoszenie wyroku sądu apelacyjnego dopiero za miesiąc

Agora zainwestowała w Eurozet w lutym 2019 roku, w styczniu 2021 roku UOKiK zakazał spółce przejęcia kontroli nad nadawcą Zetki (fot. materiały prasowe)

W poniedziałek 27 lutego Sąd Apelacyjny w Warszawie wyda wyrok w sprawie apelacji UOKiK dotyczącej przejęcia Eurozetu przez Agorę. W pierwszej instancji Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na to przejęcie.

W czwartek 26 stycznia odbyła się rozprawa przed sądem apelacyjnym w związku z apelacją prezesa UOKiK. Jak przekazały "Presserwisowi" sąd i Agora, ogłoszenie wyroku zostało odroczone do 27 lutego.

Czytaj też: RMF FM w grupie młodych słuchaczy też ma powyżej 30 proc. słuchalności

Korzystny dla Agory wyrok Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał w maju 2022 roku. W ocenie sądu przedstawione w decyzji prezesa UOKiK "hipotetyczne scenariusze działań koordynacyjnych przedsiębiorców, mające grozić istotnym ograniczeniem konkurencji, mają charakter spekulatywny i nie są wysoce prawdopodobne". Urząd złożył apelację. Uznał m.in., że dokonano niewłaściwej oceny zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego.

Agora 40 proc. udziałów w Eurozecie kupiła w lutym 2019 roku za ponad 130 mln zł. Następnie chciała nabyć pozostałe 60 proc. UOKiK zakazał jej tego ruchu na początku stycznia 2021 roku. Stwierdził, że transakcja mogłaby prowadzić do powstania duopolu oraz marginalizacji pozostałych grup i stacji radiowych.

W 2021 roku Grupa Eurozet wypracowała 35,8 mln zł zysku netto przy 195 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Czytaj też: Państwowe media dostaną z budżetu 2,7 mld zł. Sejm odrzucił wczoraj poprawki Senatu

(KOZ, 27.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.