Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 18, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat przegrał spór sądowy z Play za promowanie usług Plusa na paskach informacyjnych Polsat News

W przeszłości na paskach Polsat News wyświetlano m.in. komunikat "Coraz więcej sprzętów 5G w Plusie" (screen: Polsat News)

P4, operator sieci Play, wygrał spór sądowy, jaki toczył z Telewizją Polsat, powiązaną kapitałowo z jego konkurencją - siecią Plus. Sąd uznał, że nadawca naruszył zasady uczciwej konkurencji, bo reklamował usługi sieci Plus na paskach informacyjnych Polsat News.

Od zeszłego tygodnia przed głównym wydaniem "Wydarzeń" w Polsat News są nadawane przeprosiny w formie planszy z oświadczeniem.

Zgodnie z wyrokiem sądu jego treść brzmi: "Telewizja Polsat przeprasza operatora sieci Play - spółkę P4 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością za działania polegające na emisji na paskach informacyjnych w kanale Polsat News reklamy usług sieci telefonii komórkowej Plus w sposób sugerujący, że stanowią one neutralną informację, co stanowiło naruszenie zasad uczciwej konkurencji".

- Telewizja Polsat jest zobowiązana do publikowania przeprosin przez 14 dni - poinformowało nas biuro prasowe Play.

Czytaj też: Nielsen: z globalnych platform streamingowych korzysta prawie 40 proc. Polaków

Telewizja Polsat, jak sieć Plus, której operatorem jest Polkomtel, należą do Grupy Polsat Plus, kontrolowanej przez Zygmunta Solorza.

W przeszłości na paskach informacyjnych Polsat News pojawiały się informacje m.in. o wprowadzeniu przez Plusa technologii 5G i nowych urządzeniach z 5G w jego ofercie.

(MNIE, 18.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.