Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TikTok na urządzeniach rządowych zakazany już w 21 amerykańskich stanach

TikTok stał się niepożądany w amerykańskiej przestrzeni publicznej (fot. Pixabay.com)

Kentucky dołącza do 20 stanów USA, które zakazały używania aplikacji TikTok na urządzeniach służbowych. Powodem są obawy związane z cyberbezpieczeństwem i chęć zabezpieczenia danych użytkowników przed chińskimi wpływami.

Władze stanowe poinformowały, że zaktualizowały swój podręcznik dla pracowników, aby zablokować korzystanie z aplikacji "w celach innych niż egzekwowanie prawa". Na początku poprzedniego tygodnia podobne zarządzenia podpisali gubernatorzy Wisconsin, Północnej Karoliny, Ohio, New Jersey i Arkansas.

Czytaj też: Twitter oferuje firmom bezpłatną powierzchnię reklamową

Niektóre stany poszły dalej w walce z chińskimi wpływami. New Jersey i Wisconsin zakazały sprzedawania produktów i usług sygnowanych przez takie firmy, jak Huawei Technologies, Hikvision, Tencent Holdings (właściciela aplikacji WeChat), ZTE Corp, a oprócz tego rosyjskiej Kaspersky Lab.

TikTok przedstawił oświadczenie, iż jest "rozczarowany, że tak wiele stanów przyłącza się do politycznej mody, która nie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa cybernetycznego i opiera się na kłamstwach". Firma wskazuje na wpływ propagandy Partii Republikańskiej. Choć z drugiej strony, takie stany jak Wisconsin, Karolina Północna i Wisconsin mają gubernatorów z Partii Demokratycznej.

Czytaj też: Meta pozywa firmę analityczną za zakładanie fałszywych kont i wykorzystywanie danych użytkowników

(MAC, 17.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.