Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 13, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stanisław Wróbel nowym naczelnym łódzkich dzienników Polska Press

Stanisław Wróbel to jedyny z 20 naczelnych, który nie pożegnał się z pracą w Polska Press po tym, jak spółkę przejął PKN Orlen (screen: YouTube/EchoDnia)

Nowym redaktorem naczelnym łódzkich tytułów – „Dziennika Łódzkiego” i „Expressu Ilustrowanego” – zostanie Stanisław Wróbel, który będzie łączył swoją dotychczasową funkcję szefa kieleckiego „Echa Dnia” z funkcją w strukturach Polska Press w Łodzi – dowiaduje się „Presserwis”.

Mirosław Malinowski wczoraj przestał pełnić funkcję redaktora naczelnego oddziału PP w Łodzi. W fotelu szefa redakcji usiadł po tym, jak Polska Press pod rządami Orlenu pozbyła się w 2021 roku wieloletniego redaktora naczelnego Marcina Kowalczyka. Malinowski pozostaje jednak w spółce, będzie koordynatorem wydawców print w oddziale.

Czytaj też: Upływa termin zgłoszeń do mapy lokalnych mediów niezależnych Watchdog Polska

Nowa rola Wróbla – wspólna dla trzech tytułów – oznacza, że powstaje Makroregion Centrum Polska Press złożony z oddziałów w Kielcach i Łodzi. Podobne makroregiony PP tworzy z powodu oszczędności już od jakiegoś czasu (m.in. powstał makroregion Zachód złożony z Wrocławia i Zielonej Góry).

Stanisław Wróbel to jedyny z 20 naczelnych, który nie pożegnał się z pracą w Polska Press po tym, jak na przełomie roku 2020 i 2021 spółkę przejął PKN Orlen i do zarządu weszli faworyci nowej władzy. Przez dwa lata kierował – jak kilkanaście lat za czasów Verlagsgruppe Passau Capital Group – kieleckim „Echem Dnia”, teraz otrzymał jeszcze większą władzę w spółce.

Czytaj też: Ostatnie dni na nadsyłanie zgłoszeń do konkursów dla dziennikarzy lokalnych

(MAT, 13.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.