Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 11, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

NSA uwzględnił skargę przewodniczącego KRRiT na wyrok ws. koncesji dla TVN 24

KRRiT przedłużenie koncesji dla TVN 24 zajęło ponad 19 miesięcy (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Naczelny Sąd Administracyjny uwzględnił skargę kasacyjną przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który orzekł, że doszło do bezczynności KRRiT w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN 24.

KRRiT przedłużenie koncesji dla TVN 24 zajęło ponad 19 miesięcy. Koncesja wygasała 26 września 2021 roku. TVN wystąpił o jej przedłużenie już na początku lutego 2020 roku. KRRiT decyzję w tej sprawie podjęła cztery dni przed wygaśnięciem prawa do nadawania.

TVN, składając skargę na działanie regulatora, tłumaczył, że spółka chce, by "sąd zweryfikował przebieg postępowania rekoncesyjnego dla TVN 24 i wskazał prawidłowy wzorzec zachowania KRRiT we wszystkich podobnych postępowaniach, co będzie miało znaczenie dla wszystkich nadawców funkcjonujących w Polsce".

Pod koniec kwietnia 2022 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził, że "doszło do bezczynności organu, która miała charakter rażącego naruszenia prawa". Sąd odrzucił skargę na przewlekle prowadzone postępowanie. Jednak przewodniczący KRRiT wniósł skargę kasacyjną na wyroku sądu pierwszej instancji do NSA.

Czytaj też: Dwutygodnik „Show” po likwidacji konkurenta zdrożał - kosztuje 4,99 zł

"NSA nie mógł orzekać w sprawie bezczynności KRRiT, co zaś do Przewodniczącego, to faktycznie był on bezczynny, ale nie mógł działać bez uprzedniej uchwały Rady. Nie miał też możliwości wymóc na niej wcześniejsze podjęcie tej uchwały, a zatem jego bezczynność nie była rażąca" - napisała o wyroku NSA "Rzeczpospolita".

(KOZ, 11.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.