Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Plus Gryfice i Radio Plus Lipiany z końcem roku znikną z eteru

Radio Plus to sieć skupiająca rozgłośnie lokalne (fot. Pixabay.com)

Z końcem roku zostaną wstrzymane emisje Radia Plus Lipiany i Radia Plus Gryfice. Ich nadawcą jest Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska.

"Niestety sytuacja w Europie oraz wzrost inflacji (a szczególnie cen energii) sprawiła, że decyzja nie mogła być inna" – poinformowało w mediach społecznościowych Radio Plus Gryfice.

Czytaj też: Top Radia 357 znów ze streamingiem wideo – tym razem 9 godzin z wieżowca w Gdańsku

Robert Erchardt, redaktor naczelny Radia Plus Gryfice, informuje "Presserwis", że decyzję o końcu emisji podjął ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga i była ona podyktowana kwestiami ekonomicznymi.

Z Archidiecezją Szczecińsko-Kamieńską nie udało nam się w środę skontaktować. Z informacji uzyskanych od redakcji obu stacji wynika, że Radio Plus Gryfice ma zamilknąć 30 grudnia, a Radio Plus Lipiany – dzień później.

Po zakończeniu emisji obie częstotliwości (104,3 MHz w Lipianach oraz 90,7 MHz w Gryficach) mogą trafić do puli wolnych częstotliwości KRRiT. Następnie Krajowa Rada będzie mogła rozpisać na nie konkursy.

Czytaj też: RMF Classic na sylwestra szykuje specjalny kanał muzyczny dla subskrybentów RMF Classic+

Radio w Lipianach ruszyło w 1991 roku, początkowo jako Katolickie Radio FM Lipiany, a w Gryficach – w 1996 roku, najpierw jako sygnał Radia Fala. W Radiu Plus Gryfice w ostatnim czasie pracowały cztery osoby, a w Radiu Plus Lipiany – dwie. Pozostałe kanały tworzące Radio Plus mają nadawać bez zmian.

Radio Plus to sieć skupiająca rozgłośnie lokalne. Nadaje pasma wspólne i rozłączne m.in. z informacjami z regionów. Projekt jest prowadzony przez Grupę ZPR Media wspólnie z Grupą Eurozet. Stacji Radia Plus można słuchać też m.in. w Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi i Warszawie. W okresie sierpień-październik miały one łącznie 2,1 proc. udziału w czasie słuchania (badanie Radio Track).

Czytaj też: Burmistrz Zakopanego i TVP podtrzymują, że na sylwestrze wystąpi kolejna gwiazda

(MNIE, 29.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.