Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TikTok zakazany w Izbie Reprezentantów USA

W przyjętej w ubiegłym tygodniu kompleksowej ustawie budżetowej zawarta została klauzula o wprowadzeniu ogólnokrajowego zakazu używania TikToka przez pracowników i przedstawicieli służb publicznych (fot. Unsplash.com/Alexander Shatov)

TikTok został uznany przez Izbę Reprezentantów za "wysoce ryzykowną w związku z dużą liczbą problemów bezpieczeństwa". Używania chińskiej aplikacji zakazano na urządzeniach zarządzanych przez niższą izbę Kongresu USA.

Szef biura administracji Izby Reprezentantów wysłał do wszystkich członków Izby zalecenie usunięcia TikToka ze wszystkich używanych urządzeń. Pracownicy mają zostać poproszeni o usunięcie aplikacji, a jej pobieranie jest zakazane.

Do tej pory 19 amerykańskich stanów co najmniej częściowo zablokowało możliwość korzystania z aplikacji na swoich urządzeniach służbowych, z których korzystają przedstawiciele administracji. Powodem decyzji były obawy o to, że chiński rząd może m.in. namierzać Amerykanów.

Czytaj też: Radiowa Czwórka bez serwisów z kraju i ze świata

Reuters podał, że w przyjętej w ubiegłym tygodniu kompleksowej ustawie budżetowej zawarta została klauzula o wprowadzeniu ogólnokrajowego zakazu używania TikToka przez pracowników i przedstawicieli służb publicznych. 

Ustawa wejdzie w życie, gdy podpisze ją prezydent Joe Biden.

(MAC, 28.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.