Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Do rady nadzorczej Radia Szczecin ma trafić dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Janusz Karp kieruje IMGW od maja 2022 roku (fot. Radosław Drożdżewski/WikimediaCommons)

Janusz Karp, dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, ma wejść do rady nadzorczej Radia Szczecin – dowiedział się "Presserwis".

W poniedziałek Rada Mediów Narodowych zajmie się uzupełnieniem składu rady nadzorczej szczecińskiej rozgłośni po tym, jak rezygnację złożył Edward Kosmal, radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego z Prawa i Sprawiedliwości. Z naszych ustaleń wynika, że jedynym kandydatem na jego miejsce jest Janusz Karp. Jego wybór jest formalnością, bo głos w Radzie Mediów Narodowych mają politycy PiS.

Czytaj też: Do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy likwidującej TVP Info i abonament radiowo-telewizyjny

Janusz Karp od maja 2022 roku jest dyrektorem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W latach 2017-2021 był członkiem rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Pracował również w Ministerstwie Infrastruktury oraz w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej jako dyrektor departamentu edukacji morskiej.

W trzyosobowej radzie nadzorczej Radia Szczecin zasiadają również Krzysztof Kozłowski i Janusz Jagielski.

Czytaj też: Dariusz Szpakowski krótko i pięknie pożegnał się i przeprosił. „Nie odkładam mikrofonu”

(KOZ, 19.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.