Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 16, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Eutelsat w końcu usunie rosyjskie kanały ze swoich satelitów

Eutelsat długo się bronił, ale wreszcie się ugiął

Arcom, francuski regulator rynku mediów, wezwał Eutelsat do zaprzestania nadawania trzech rosyjskich kanałów telewizyjnych, w których relacje z wojny w Ukrainie zawierają "wielokrotne podżeganie do nienawiści i przemocy oraz liczne braki w rzetelności informacji”. Operator telewizji satelitarnej obiecał zastosować się do zalecenia.

Żądanie Arcomu dotyczy kanałów Rossija 1, Pierwyj Kanał i NTV. Najwyższy sąd administracyjny Francji w zeszłym tygodniu nakazał Arcomowi ponowne rozpatrzenie swojej pierwotnej decyzji, że regulator nie ma uprawnień do nakazania Eutelsatowi zaprzestania nadawania kanałów. Sprawę wniosła organizacja Reporterzy bez Granic (RSF), także mająca siedzibę w Paryżu.

Arcom zakomunikował, że kanały "były nadawane nie tylko w Rosji, ale także na terytoriach ukraińskich anektowanych przez Rosję. Regulator napisał: "Ukraina, w przeciwieństwie do Rosji, podpisała i ratyfikowała Europejską Konwencję o telewizji transgranicznej, tak jak zrobiła to Francja. Arcom ma teraz podstawę prawną, aby zażądać od Eutelsatu zaprzestania nadawania tych trzech kanałów" - stwierdzono.

(MAC, 16.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.