Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 08, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wołodymyr Zełenski został Człowiekiem Roku magazynu "Time"

Na krótkiej liście kontrkandydatem był m.in. zwycięzca sprzed roku Elon Musk, ale ostatecznie "Time" uznał, że wygrać mógł tylko Wołodymyr Zełenski

Tygodnik "Time" ogłosił, że tytuł Człowieka Roku 2022 otrzymał Wołodymyr Zełenski. Magazyn docenił również ducha Ukrainy.

"Time" przyznaje tytuł Człowieka Roku od 1927 roku. W ubiegłych latach otrzymali go m.in. Elon Musk, Joe Biden, Kamala Harris, Greta Thunberg i Maria Ressa.

Magazyn stwierdził, że w tym roku wybór był "jednoznaczny". Nagroda została przyznana Wołodymyrowi Zełenskiemu i duchowi Ukrainy "za udowodnienie, że odwaga może być równie zaraźliwa jak strach, za poruszenie ludzi i narodów do zjednoczenia się w obronie wolności i za przypomnienie światu o kruchości demokracji i pokoju".

W poniedziałek Wołodymyr Zełenski takim samym tytułem został uhonorowany przez "Financial Times".

(MAC, 08.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.