Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Kurski nie idzie do polityki. Przechodzi do Banku Światowego

Jacek Kurski do 5 września był prezesem Telewizji Polskiej (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Jacek Kurski, były prezes Telewizji Polskiej, został alternate executive directorem szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie.

"Potwierdzam: podjąłem zgodną z moim wykszt i dośw menadż. pracę jako alternate executive director w Banku Światowym świadomy że oznacza to rezygn z części aktyw publ czy ambicji polit. Zawsze myślałem że nie ma życia poza polityką. Otóż jest. Wiem że tu też dobrze przysłużę się" - poinformował w środę rano na Twitterze Jacek Kurski.

Czytaj też: Amadeusz Calik ma być szefem serwisów lokalnych "Super Expressu”

Jacek Kurski do 5 września był prezesem Telewizji Polskiej. Telewizją publiczną zaczął kierować w styczniu 2016 roku. Za jego prezesury z telewizją musiało rozstać się wielu doświadczonych dziennikarzy, a programy informacyjne i TVP Info w pełnym wymiarze i na niespotykaną od 1989 roku skalę realizowały partyjną propagandę.

(KOZ, 07.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.