Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wołodymyr Zełenski człowiekiem roku "Financial Times"

"Financial Times", uzasadniając przyznanie nagrody, podkreśla, że Wołodymyr Zełenski stanął na wysokości zadania, pozostając zwykłym człowiekiem (fot. Wikimedia Commons)

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski został w poniedziałek wybrany przez brytyjski dziennik "Financial Times" człowiekiem roku 2022.

Zełenski, dziękując za wyróżnienie, powiedział, że zamiast odpierać napaść Rosji, wolałby teraz wraz z synem łowić ryby w Dnieprze. "To swojskie przesłanie jest charakterystyczne dla przywódcy wciąż przedstawiającego się jako normalny człowiek o skromnych gustach i głębokim poczuciu człowieczeństwa. Cechach, które przyniosły mu podziw Ukraińców i ich zwolenników za granicą" – stwierdza "Financial Times".

Czytaj też: Lider i mówca. Kto pisze Zełenskiemu te wszystkie genialne przemówienia

Gazeta wspomina też o tym, że Zełenski stał się lustrzanym odbiciem zwykłego człowieka, który został prezydentem – postaci, którą zagrał w komediowym serialu "Sługa narodu".

(MAC, 06.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.