Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Artur Wolski zastępuje redaktorkę naczelną Radia Łódź Lidię Lasotę

Lidia Lasota była komentatorką w programie Telewizji Polskiej pt. "Motel Polska" (screen: Tvp.pl)

Od sierpnia w Radiu Łódź nie pojawia się redaktorka naczelna Lidia Lasota. Teraz zastępuje ją Artur Wolski, kierownik redakcji informacji, internetu i projektów audiowizualnych w tej rozgłośni.

– Jest to związane z jej prywatnymi sprawami, więc nie wnikam. Na razie zastępuję ją do 15 grudnia. A co będzie dalej, to nie wiem – mówi nam Wolski.

Czytaj też: Renata Przemyk nie chce Nagrody Mediów Publicznych. "Ja bym w oczy sobie spojrzeć nie mogła"

Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, Lasota formalnie przebywa na zwolnieniu lekarskim. Lasota przekazała nam w poniedziałek, że jej nieobecność jest związana ze złamaniem nogi w miejscu pracy.

Lidia Lasota redaktorką naczelną Radia Łódź została na początku sierpnia 2021 roku. Od tego czasu stacja zaczęła mierzyć się m.in. z brakami kadrowymi czy malejącym zainteresowaniem ze strony reklamodawców. W kwietniu br. kadra kierownicza Radia Łódź w liście do Krzysztofa Czabańskiego, przewodniczącego Rady Mediów Narodowych, winę za złe funkcjonowanie stacji zrzuciła jednak na związki zawodowe. Pod listem do szefa RMN podpisała się też Lidia Lasota.

Lasota w przeszłości była autorką programu katolickiego dla dzieci i rodziców "Ziarno" w TVP 1. Tworzyła też felietony, reportaże o tematyce społecznej i filmy dokumentalne. Była komentatorką w programie Telewizji Polskiej pt. "Motel Polska".

Czytaj też: Grand Press 2022: nominacje w kategoriach News, Dziennikarstwo śledcze oraz Publicystyka

(MNIE, 05.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.