Temat: Grand Press

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ćwiąkała, Janisz i Żelazny nominowani do Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego

Laureata Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego 2022 ogłosimy podczas gali finałowej Grand Press

Tomasz Ćwiąkała, Andrzej Janisz i Piotr Żelazny są nominowani do tegorocznej Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego. „Press” przyzna ją po raz ósmy.

Nagrodą im. Bohdana Tomaszewskiego nagradzani są dziennikarze sportowi mający doskonały warsztat dziennikarski, prezentujący elegancję w posługiwaniu się językiem polskim oraz wyróżniający się wysoką kulturą zawodową i osobistą. Partnerem nagrody jest BNP Paribas Bank Polska.

O wskazanie dziennikarzy godnych otrzymania tego wyróżnienia redakcja „Press” poprosiła szefów polskich redakcji sportowych oraz cenionych dziennikarzy i komentatorów sportowych, w tym syna patrona nagrody i laureatów poprzednich edycji konkursu. Dotychczas laureatami byli: Stefan Szczepłek, Włodzimierz Szaranowicz, Paweł Wilkowicz, Mirosław Żukowski, Michał Kołodziejczyk, Maciej Petruczenko i Radosław Leniarski.

Kierując się otrzymanymi zgłoszeniami, wyłoniliśmy nominowanych (kolejność alfabetyczna):

Tomasz Ćwiąkała (Canal+ Sport) – nominowany za profesjonalizm, dbałość o język polski, jak i kilka innych, którymi biegle się posługuje, klasę, z jaką porusza się po nowych mediach. Zamiast łatwej gry pod publiczkę wybrał trudną drogę rzetelnego dziennikarstwa – nie polaryzuje odbiorców, unika tanich sensacji. Dzięki talentowi popartemu ciężką pracą stał się prawdziwym piłkarskim ekspertem i jedną z najmocniejszych marek w dziennikarstwie sportowym, za którą podążają kibice. Zaczynał w serwisie Weszlo.com, potem był komentatorem Eleven Sports Network, a od czterech lat pracuje dla widzów Canal+ Sport.

Andrzej Janisz (do niedawna Polskie Radio, nadal Polsat Sport) – za zasługi dla sportowego dziennikarstwa radiowego, rzetelność, uczciwość, bezstronność i niezależność. Po tym jak po 39 latach pracy w Polskim Radiu ogłosił, że przechodzi na emeryturę, nawet Robert Lewandowski przyznał, że będzie brakowało jego głosu na antenie. Był sprawozdawcą z meczów piłkarskich, w tym reprezentacji Polski, współtworzył i prowadził „Kronikę sportową” i „Studio S-13”. Od kilkunastu lat współpracuje z Polsat Sport, gdzie komentuje gale mieszanych sztuk walki i mecze Ligi Mistrzów.

Piotr Żelazny ("Kopalnia") – za stworzenie unikatowego wydawnictwa o piłce nożnej, wyrazistość, imponującą wiedzę, którą potrafi dzielić się z czytelnikami i widzami. Jest pomysłodawcą, wydawcą i redaktorem naczelnym cyklu "Kopalnia – sztuka futbolu", w którym dziennikarstwo sportowe podniósł do rangi literatury. Pracował w "Przeglądzie Sportowym", "Piłce Nożnej" i "Rzeczpospolitej". Jest ekspertem programów TVP Sport ("4-4-2"), Canal+ Sport ("Wysoki pressing") i Viaplay (studio o lidze angielskiej).

Laureata Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego 2022, której partnerem jest BNP Paribas Bank Polska ogłosimy podczas gali finałowej Grand Press 13 grudnia br. w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

Organizatorami konkursu są magazyn „Press” i Fundacja Grand Press.
Mecenas konkursu Grand Press: Powered by Sebastian Kulczyk
Partnerzy konkursu Grand Press: Grupa Lux Med, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Grupa Żywiec, Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców Repropol, Grupa KRUK
Partner nagrody Grand Press Economy i Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego: BNP Paribas Bank Polska
Partner nagrody Grand Press Digital: Meta
Partner nagrody Książka Reporterska Roku: Miasto Sopot
Partner Nagrody Czytelników: Nexto
Partnerzy gali: British American Tobacco, Piloci Studio, Studio Cocosound

(GK, 21.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.