Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora chce przyspieszenia postępowania przed drugą instancją ws. przejęcia Eurozetu

UOKiK zakazał Agorze przejęcia kontroli nad Eurozetem na początku 2021 roku (fot. Piotr Molęcki/East News)

Agora złożyła wniosek do Sądu Apelacyjnego w Warszawie o przyspieszenie postępowania w sprawie apelacji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów od wyroku sądu pierwszej instancji, który zmienił decyzję UOKiK i zgodził się na przejęcie kontroli nad Eurozetem przez Agorę.

Korzystny dla Agory wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zapadł w maju 2022 roku. UOKiK złożył apelację. Urząd uznał m.in., że sąd niewłaściwie dokonał oceny zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego i w konsekwencji wydał błędne rozstrzygnięcie.

Czytaj też: "Czystą hipokryzją" prezes Agory nazywa apel związkowców o obniżenie pensji dla zarządu

14 listopada Agora otrzymała od sądu treść apelacji prezesa UOKiK. Spółka ma 14 dni, by na nią odpowiedzieć. – Nie zgadzamy się ze stanowiskiem prezesa UOKiK. Wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uważamy za zasadny. Natomiast nie będziemy komentować treści pism procesowych. Złożyliśmy wniosek o przyspieszenie postępowania. Liczymy, że sąd przychyli się do naszej prośby w tym zakresie i mamy nadzieję, że rozstrzygnięcie nastąpi szybko. Tego typu postępowania potrafią nawet trwać do 18 miesięcy – mówiła członkini zarządu Agory Anna Kryńska-Godlewska podczas piątkowej prezentacji wyników finansowych spółki.

Agora pierwsze 40 proc. udziałów w Eurozecie kupiła w lutym 2019 roku za ponad 130 mln zł. Następnie chciała nabyć pozostałe 60 proc. UOKiK zakazał jej tego ruchu na początku stycznia 2021 roku.

W 2021 roku Grupa Eurozet wypracowała 35,8 mln zł zysku netto przy 195 mln zł przychodów ze sprzedaży. Udziałowcy Eurozetu – SFS Ventures i Agora – otrzymają łącznie 60 mln zł dywidendy.

Czytaj też: Prof. Tadeusz Kowalski z KRRiT ze skargami na "Wiadomości" i "#Jedziemy" w TVP

(KOZ, 21.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.