Dział: PRASA

Dodano: Listopad 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ewa Szadkowska przechodzi z "DGP" do "Rzeczpospolitej" - będzie kierować działem Prawo

Ewa Szadkowska żółtymi stronami "DGP" kierowała od września 2016 roku (fot. materiały prasowe)

Ewa Szadkowska, kierująca działem Prawo w "Dzienniku Gazecie Prawnej" (Infor PL), przechodzi do "Rzeczpospolitej" (Gremi Media).

Ewa Szadkowska w drugiej połowie grudnia obejmie stanowisko szefowej działu Prawo w "Rzeczpospolitej". Zastąpi na tym stanowisku Annę Wojdę, która zrezygnowała z tej funkcji w październiku, co jednak nie oznacza jej rozstania z dziennikiem. Kierownik działu prawo podlega bezpośrednio wicenaczelnemu "Rz" Tomaszowi Pietrydze.

"Myślę, że praca w gazecie o takiej renomie i pozycji rynkowej jak »Rzeczpospolita«, jest marzeniem każdego dziennikarza i redaktora. W moim przypadku nie bez znaczenia było też poczucie, że po dekadzie spędzonej w jednym wydawnictwie przyszła pora na zmiany i nowe wyzwania zawodowe. Propozycja z »Rzeczpospolitej« przyszła zatem w idealnym momencie" - powiedziała Ewa Szadkowska, cytowana w komunikacie prasowym.

Ewa Szadkowska żółtymi stronami "DGP" kierowała od września 2016 roku, wcześniej prowadziła dodatek "Prawnik" i serwis Prawnik.pl. W przeszłości pracowała w "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer Polska).

W ostatnim czasie z redakcji "DGP" odeszło dwóch innych dziennikarzy - dołączyli do nowo powstałej sekcji Prawo w serwisie Business Insider Polska. W październiku do BI przeszedł Łukasz Guza, specjalizujący się w tematyce prawa pracy i rynku zatrudnienia, a w listopadzie Łukasz Zalewski, dziennikarz podatkowy. Obaj pracowali w "DGP" 17 lat.

Z kolei w sierpniu do "Rz" z "DGP" wrócił Szymon Cydzik - zajmuje się m.in. zawodami prawniczymi, prawem nowych technologii, prawem konsumentów.

(GK, 17.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.