Dział: PRASA

Dodano: Listopad 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Aleksandra Klich-Siewiorek, naczelna "Wysokich Obcasów", dyrektorką miejskiej biblioteki

Aleksandra Klich-Siewiorek, która od pięciu lat pełniła funkcję redaktorki naczelnej "Wysokich Obcasów", a wcześniej była zastępczynią naczelnego "Gazety Wyborczej", objęła stanowisko dyrektorki Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Rybniku. 

W związku z nową pracą Klich-Siewiorek wraca do swojego rodzinnego Rybnika.

"Bardzo się cieszę, że po latach spędzonych w Warszawie, w „Gazecie Wyborczej" i w „Wysokich Obcasach", w najwspanialszej pracy, jaką mogłam sobie wymarzyć, mentalnie, intelektualnie, ale też fizycznie wracam na Górny Śląsk" – mówi rybnickiemu serwisowi "Gazety Wyborczej" Aleksandra Klich-Siewiorek.

Jest dziennikarką i publicystką od ponad dwóch dekad związaną z "Gazetą Wyborczą". W latach 2012-2017 pełniła funkcję szefowej "Magazynu Świątecznego". Przeszła drogę od dziennikarki, przez redaktorkę, wicenaczelną po redaktorkę naczelną "Wysokich Obcasów", którą to funkcje pełniła od 2017 roku. Od czerwca 2021 roku była również redaktorką naczelną miesięcznika "Wysokie Obcasy Extra".

Jest autorką książek, m.in. biografii Kazimierza Kutza "Cały ten Kutz" czy napisanego wraz z mężem przewodnika "Rudy Zaczarowane". Jest również sekretarzem kapituły Górnośląskiej Nagrody Literackiej "Juliusz" w Rybniku.

W rozmowie z Rybnik.wyborcza.pl Klich-Siewiorek potwierdziła, że po latach spędzonych w Warszawie wraca na Górny Śląsk.

Jak wyjaśnia, powodem podjęcia pracy w rybnickiej bibliotece jest chęć tworzenia miejsca dla ludzi "kreatywnych, kochających literaturę i historię, przestrzeni dialogu, spotkania i kształtowania dziedzictwa."

KAP

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.