Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Magazyn "SAT Kurier" od 2023 roku bez wydań papierowych

W magazynie publikowane są m.in. testy dekoderów do odbioru telewizji naziemnej i satelitarnej (fot. Satkurier.pl)

Magazyn telewizji cyfrowej "SAT Kurier" przestanie ukazywać się w formie drukowanego magazynu. - Szkoda papieru, farby, prądu i naszego czasu – mówi Janusz Sulisz, pytany przez "Presserwis". 

"Od 2023 roku nie będzie już »SAT Kuriera« drukowanego. Jeśli będzie w ogóle, to będzie w wersji online, a wszystkie informacje będziemy publikować wyłącznie na portalu Satkurier.pl" – powiedział w materiale wideo zamieszczonym na YouTube Janusz Sulisz, redaktor naczelny "SAT Kuriera". Jak dodał, powodem jest m.in. drożejący papier i brak reklam.

Czytaj też: Działalność Fundacji Gazety Wyborczej nie jest zagrożona mimo cięć w Agorze

– Kończymy wydawanie wersji drukowanej nie dlatego, że mamy problemy finansowe lub nie ma zapotrzebowania na te informacje, ale dlatego, że zmienia się świat mediów w kierunku online, chcemy być eko i trendy – szkoda papieru, farby, prądu i naszego czasu – dodaje Janusz Sulisz, pytany przez "Presserwis". – Mocno urósł portal Satkurier.pl i tam tematyka jest dużo szersza niż drukowana wersja "SAT Kuriera". Nie ma tu żadnego upadku, problemów finansowych, ale śmiała decyzja – że to już nie ma sensu. Będziemy mocniej działać w sieci, online, wideo, w mediach społecznościowych.

Ostatnie wydanie pojawi się w sprzedaży prawdopodobnie w grudniu.

"SAT Kurier" powstał w styczniu 1997 roku. Najpierw jako dwumiesięcznik, od 2007 roku jako miesięcznik, a od 2016 roku ponownie w formie dwumiesięcznika. W magazynie publikowane są m.in. testy dekoderów do odbioru telewizji naziemnej i satelitarnej oraz wykazy kanałów satelitarnych. Cena wydania to 12 zł.

Wydawcą magazynu "SAT Kurier" jest krakowska firma Hollex Sat Systems.

Czytaj też: Cięcia w RAS Polska mają objąć proporcjonalnie po 8 proc. pracowników każdego działu

(MNIE, 10.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.