Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk po kupnie Twittera stracił i jest wart poniżej 200 mld dol.

Elon Musk nie rezygnuje z Tesli, ale więcej uwagi ostatnio poświęca Twitterowi (fot. Wikimedia Commons/Steve Jurvetson)

"Wartość netto" Elona Muska spadła poniżej 200 mld dol., ponieważ inwestorzy pozbyli się części akcji Tesla Inc. w obawie, że dyrektor generalny i największy udziałowiec producenta pojazdów elektrycznych na świecie jest bardziej zajęty Twitterem. W środę Musk też sprzedał akcje Tesli - o wartości 3,95 mld dol.

Wartość najbogatszego człowieka świata wycenia się teraz na 194,8 mld dol. Według "Forbesa" duża część tej kwoty nadal pochodzi z jego udziałów w Tesli, której wartość rynkowa wynosi 622 mld dol. Już w maju eksperci sugerowali, że majątek Muska spadł poniżej 200 mld dol., ale to jednak się nie potwierdziło. Mimo wszystko, wartość firmy Tesla spadła o 70 mld dol. odkąd po raz pierwszy w kwietniu złożył ofertę kupna Twittera za 44 mld dol.

Czytaj też: Elon Musk chce zlikwidować wszystkie fałszywe konta na Twitterze

"Wygląda na to, że Elon Musk spędza 100 proc. czasu na Twitterze i może potrzebować więcej kapitału" – stwierdził Jay Hatfield z Infrastructure Capital Management.

Musk od czasu zakupu Twittera napisał bardzo niewiele tweetów na temat Tesli. Mimo spadku z poziomu ponad 250 mld dol. niecały rok temu, jego majątek jest i tak o blisko 40 mld większy niż drugiego w rankingu najbogatszych, właściciela LVMH - Bernarda Arnaulta.

(MAC, 10.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.