Temat: pożegnanie

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 03, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarła Julie Powell – blogerka kulinarna, pierwowzór postaci filmu "Julie i Julia"

Autorka słynnego bloga miała 49 lat (screen: YouTube/E!News)

W Nowym Jorku w wieku 49 lat zmarła Julie Powell, blogerka kulinarna, pierwowzór bohaterki znanego filmu z 2009 roku "Julie i Julia". W filmie reżyserowanym przez byłą dziennikarkę Norę Ephron zagrała ją Amy Adams, a w drugiej z głównych ról wystąpiła Meryl Streep.

Jej mąż, Eric Powell, potwierdził "The New York Times", że zmarła z powodu zatrzymania akcji serca spowodowanego arytmią. Julie Powell zyskała rozgłos w 2002 roku, kiedy zbliżając się do 30. urodzin jako "sekretarka mieszkająca z mężem, trzema kotami i pytonem nad barem na jałowej ulicy w Long Island City", rozpoczęła pisanie bloga kulinarnego na Salon.com, inspirowanego przepisami Julii Child, autorki książek kucharskich i programów kulinarnych nadawanych w amerykańskiej telewizji, dzięki którym spopularyzowała francuską kuchnię. 

Cykl dowcipnych tekstów z bloga Julie/Julia Project w 2005 roku został opublikowany w formie książki "Julie i Julia: 365 dni, 524 przepisy, 1 kuchnia w małym mieszkaniu" (z podtytułem "Mój rok niebezpiecznego gotowania"), a cztery lata później Nora Ephron (zmarła w 2012 roku) nakręciła na jej podstawie film. Meryl Streep za rolę Julii Child dostała kolejną nominację do Oscara. 

Julie Powell, po tym jak stała się znaną influencerką kulinarną, zaczęła pisać felietony do "The New York Times", "Bon Appétit" i "Food & Wine". W 2009 roku wydała swoją drugą książkę, po której stała się propagatorką humanitarnej hodowli zwierząt. Otrzymała także honorowy dyplom od szkoły Le Cordon Blue w Paryżu, gdzie uczyła się Julia Child.

(MAC, 03.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.