Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk kupił Twittera i zaczął zwalniać menadżerów

Musk czas na przejęcie Twittera miał do piątku, 28 października do godz. 17 czasu nowojorskiego (screen: Youtube.com/TED)

Elon Musk oficjalnie przejął Twittera i od razu zdecydował się na zwolnienie części menadżerów firmy.

Według Reutera Musk zwolnił Paraga Agrawala, szefa Twittera, Neda Segala, dyrektora finansowego i Vijaya Gadde, szefową ds. prawnych. Nowy właściciel Twittera miał oskarżyć ich o wprowadzenie w błąd w sprawie liczby kont spamowych w serwisie.

"Elon Musk zwalnia kilku dyrektorów w Twitterze. Między innymi człowieka, który zdecydował o zablokowaniu konta Donalda Trumpa - podają media w USA" - poinformował na Twitterze Paweł Żuchowski, korespondent Radia RMF FM w Stanach Zjednoczonych. I dodał: "Zwolennicy Trumpa liczą, że wkrótce znów zobaczą na Twitterze komentarze byłego prezydenta USA. Ciekawie będzie, jeżeli stanie się to na finiszu kampanii. Wybory w USA już 8 listopada".

W październiku Musk zapowiedział, że po przejęciu Twittera planuje prawdziwą czystkę. Zwolnienia mogą dotyczyć nawet 75 proc. załogi. Oznaczałoby to zmniejszenie liczby pracowników z ok. 7,5 tys. do 2 tys. osób. Z kolei w czerwcu miliarder tłumaczył, że zwolnienia będą koniecznością. Argumentował to faktem, że koszt prowadzenia firmy przekracza przychody i Twitter musi zmniejszyć się do "zdrowego poziomu".

Czytaj też: "Sport", korzystając z problemów "Przeglądu Sportowego", powiększy zasięg o Kraków

Musk czas na przejęcie Twittera miał do piątku, 28 października do godz. 17 czasu nowojorskiego (23 czasu polskiego). Jeżeli transakcja za 44 mld dol. do tego czasu nie doszłaby do skutku, sąd w Delaware mógł zarządzić rozpoczęcie procesu.

(MNIE, 28.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.