Dział: PRASA

Dodano: Październik 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trzecia tura negocjacji zarządu RAS Polska ze związkowcami rozpocznie się w piątek

Zwolnienia grupowe w RASP obejmą ok. 160 osób (fot. Wojciech Olkusnik/East News)

We wtorek zakończyła się druga tura negocjacji związkowców z zarządem Ringier Axel Springer Polska w sprawie zwolnień grupowych. Kolejna runda ma rozpocząć się w piątek.

- Walczymy o jak najlepsze warunki i od tego uzależniamy zawarcie porozumienia – powiedział "Presserwisowi" Marcin Terlik, dziennikarz Onetu i członek Komisji Zakładowej OZZ Inicjatywa Pracownicza działającej przy RAS Polska.

W ubiegłym tygodniu wydawnictwo zapowiedziało zwolnienia, które mają objąć 8 proc. zatrudnionych, czyli ok. 160 osób.

Zobacz także: TVN Warner Bros. Discovery oferuje pracownikom wsparcie finansowe na trudne czasy

Wiadomo już, że na oszczędnościach ucierpią redakcje VOD.pl, Literia.pl i "Auto Świat" – w tych dwóch pierwszych przypadkach koncern podjął decyzję o zakończeniu z końcem grudnia br. działalności serwisów. W związku z rosnącymi cenami papieru i energii w grudniu ukaże się ostatnie papierowe wydanie tygodnika "Auto Świat". Duże zmiany szykują się również w „Przeglądzie Sportowym”, który ma się ukazywać dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i piątki.

(MZD, 19.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.