Dział: INTERNET

Dodano: Październik 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Rzut na mapę" nowym formatem wideo serwisu RMF24.pl

W programie dziennikarze RMF FM wraz z ekspertami analizują wydarzenia z wojennego frontu (fot. materiały prasowe)

Serwis RMF24.pl ruszył z cotygodniowym programem wideo "Rzut na mapę" pokazującym najnowsze wydarzenia na froncie wojny w Ukrainie.

W programie "Rzut na mapę" dziennikarze RMF FM wraz z ekspertami analizują wydarzenia minionego tygodnia z wojennego frontu w Ukrainie. Pokazują ruchy wojsk obu stron, ataki Rosjan, obronę i kontrofensywę Ukraińców.

Stałym elementem programu jest interaktywna mapa przybliżająca omawiane wydarzenia z zaznaczonym terenem, na którym aktualnie toczą się walki, trwają naloty rakietowe czy bombowe. Eksperci sumują wydarzenia minionego tygodnia, ale także starają się nakreślić możliwy scenariusz kolejnych działań.

"W mediach ciągle padają nazwy atakowanych czy wyzwalanych miejscowości, jednak często bez szerszego kontekstu i bez przybliżania niuansów geograficznych. My pokażemy szczegółowo, gdzie miały miejsce poszczególne wydarzenia oraz jaki miały wpływ na przebieg wojny" - wyjaśnia w komunikacie Krzysztof Berenda, dyrektor warszawskiej redakcji RMF FM i jeden z prowadzących "Rzut na mapę".

Gościem pierwszego odcinka był generał Mirosław Różański.

Nowy format wideo jest publikowany co piątek o godz. 20 na stronie głównej serwisu RMF24.pl i w mediach społecznościowych.

(KOZ, 13.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.