Temat: pożegnanie

Dział: PRASA

Dodano: Październik 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Jacek Korczak-Mleczko, były szef działu sportowego "Trybuny". Miał 71 lat

Jacek Korczak-Mleczko przez wiele lat pisał o podnoszeniu ciężarów, był rzecznikiem Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów (fot. Pzpc.pl)

W Warszawie w wieku 71 lat zmarł Jacek Korczak-Mleczko. Najdłużej pracował dla tygodnika "Sportowiec" oraz dziennika "Trybuna", gdzie był m.in. szefem działu sportowego.

W "Sportowcu" gromadzącym w tamtych czasach najlepsze nazwiska prasy sportowej, pracował w latach 1977-1995. Zajmował się głównie opisywaniem podnoszenia ciężarów i promowaniem kulturystyki. Po zamknięciu tygodnika krótko publikował w czasopiśmie "Atleta".

Następnie przeszedł do "Trybuny". Pracował do końca funkcjonowania dziennika, zajmując się także takimi dyscyplinami, jak piłka nożna i koszykówka (w młodości trenował z juniorami Legii Warszawa). W roku 1999 został szefem działu sportowego.

W latach 2010-2012 był rzecznikiem prasowym Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Na oficjalnej witrynie związku pisał felietony pod wspólnym tytułem "Ciężki poniedziałek”. Zebrane w całość, w książkowej formie, dały mu Złote Pióro w konkursie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W ostatnim czasie zmagał się z zaawansowaną cukrzycą.

Pogrzeb Jacka Korczaka-Mleczki odbędzie się w poniedziałek 10 października o godz. 13 w Kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach w Warszawie.

(MAC, 07.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.