Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Iwiński, współzałożyciel CD Projekt, odchodzi z zarządu

Udziały Marcina Iwińskiego w CD Projekt są warte ok. 1,4 mld zł (fot. CD Projekt/materiały prasowe)

Marcin Iwiński, mniejszościowy akcjonariusz spółki i wiceprezes CD Projekt, odchodzi z zarządu. Chce przejść do rady nadzorczej polskiego potentata na rynku gier komputerowych.

Tylko do końca grudnia za działalność CD Projekt poza Polską będzie odpowiadał Marcin Iwiński. Dotychczasowy wiceprezes firmy zgłosił kandydaturę na szefa rady nadzorczej spółki.

Iwiński w połowie lat 90. założył firmę zajmującą się sprzedażą i polską lokalizacją gier z Michałem Kicińskim. Sukces firmie przyniosła gra "Wiedźmin", wprowadzona na rynek w 2007 roku.

Czytaj też: Agnieszka Burzyńska chce od Tvp.info sprostowania tekstu o sobie

"Moją intencją jest pozostanie głównym akcjonariuszem, a w swojej nowej roli będę aktywnie zaangażowany we wspieranie całego zarządu" - zapowiedział Marcin Iwiński w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze.

Iwiński ma w CD Projekt 12,78 proc. udziałów. Ich wartość we wtorek 4 października wynosiła ok. 1,4 mld zł.

(PAR, 05.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.