Temat: social media

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 27, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Firma Trumpa traci inwestorów. Kolejni mogą też zrezygnować

Donald Trump być może wróci na Facebooka, ale jego social media wciąż nie mogą się rozwinąć (fot. Wikimedia Commons/Gage Skidmore)

Część inwestorów już się wycofała, a następni niedługo mają się wycofać z planu Digital World Acquisition. Plan dotyczy przejęcia Truth Social, firmy zajmującej się mediami społecznościowymi, należącej do Donalda Trumpa.

Digital World zakomunikował, że kwota 1 mld dol., która miała zostać zainwestowana w firmę, została uszczuplona o 139 mln dolarów – a to dlatego, że wycofali się kolejni inwestorzy. Ponieważ do 20 września transakcja nie została zawarta, inni inwestorzy też mają prawo zrezygnować z biznesu. 

Czytaj też: Donald Trump w styczniu może wrócić na Facebook i na Instagram

Nie ujawniono nazw inwestorów, którzy się wycofali. Agencja Reutera podała, że jednym z nich jest Sabby Management. Brak wiary w rozwój firmy byłego prezydenta USA spowodowany jest licznymi dochodzeniami dotyczącymi okoliczności związanych z umową.

(MAC, 27.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.