Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 23, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Maile Dworczyka: Dajcie odpór tekstowi w "Fakcie", bo tabloid prowadzi wojnę z PMM

"Ten tabloid w ostatnich tygodniach prowadzi wojnę przeciw PMM [premier Mateusz Morawiecki - przyp. red.] i powinniśmy zareagować stanowczo" - czytamy w mailu od Dworczyka (screen Fakt.pl)

Serwis Poufna Rozmowa ujawnił kolejne maile, które wyciekły ze skrzynki ministra Michała Dworczyka. Z ich treści wynika, że Mateusz Morawiecki miał prosić Jerzego Kwiecińskiego z Ministerstwa Cyfryzacji o zaatakowanie "Faktu" za rzekome kłamstwa na swój temat.

"Uprzejma prośba od PMM, aby zorganizowali państwo drugą konferencję dającą odpór dzisiejszemu tekstowi w Fakcie" - miał napisać 10 marca 2018 roku Dworczyk. Dzień wcześniej w "Fakcie" pojawiło się kilka artykułów dotyczących premiera Mateusza Morawieckiego. Wśród nich znalazła się informacja o tym, że szef rządu chciał wykorzystać okazję, by "zemścić się na byłej premierce - Beacie Szydło, poprzez zwalnianie osób z nią związanych. Wczoraj odwołano trzech wiceministrów - to ludzie Beaty Szydło" - pisał "Fakt".

"Ten tabloid w ostatnich tygodniach prowadzi wojnę przeciw PMM i powinniśmy zareagować stanowczo" - czytamy w mailu od Dworczyka. Przypomnijmy, że Mateusz Morawiecki zastąpił Beatę Szydło na stanowisku szefa rządu 12 grudnia 2017 roku.

W opublikowanym przez Poufną Rozmowę mailu Dworczyk miał kierować przedstawicieli resortu do Tomasza Filla, który odpowiada za - tu cytat - konsultacje "przekazowo-wizerunkowe". Fill od stycznia 2018 roku był dyrektorem w departamencie strategii i komunikacji internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Miesiąc później został członkiem zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.

(KAP, 23.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.