Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Media społecznościowe w USA nie mogą cenzurować użytkowników

Właściciele social mediów starają się zachować prawa do kontroli nad treściami użytkowników, gdy uważają, że mogą wzbudzać chęć do stosowania do przemocy (fot. Pixabay.com)

Amerykański sąd apelacyjny podtrzymał teksańską ustawę zakazującą dużym platformom mediów społecznościowych usuwania lub cenzurowania wpisów użytkowników na podstawie "punktu widzenia". Firmy takie jak Twitter i tym podobne uważają to postanowienie za szkodliwe, ponieważ w ten sposób platformy mogą stać się przekaźnikami szkodliwych treści.

Właściciele social mediów starają się zachować prawa do kontroli nad treściami użytkowników, gdy uważają, że przekazywane informacje mogą wzbudzać chęć do stosowania przemocy. Przywołują obawy, że platformy niemające możliwości ingerencji umożliwią ekstremistom, takim jak zwolennicy nazizmu, terrorystom czy dyktatorom promowanie swoich treści.

Czytaj też: "W Twitterze działał agent chińskiego wywiadu". Peiter Zatko zeznawał przed Kongresem USA

Prawo Teksasu, znane jako HB20, zabrania platformom socialmediowym, które mają co najmniej 50 mln aktywnych użytkowników miesięcznie, ingerowania w jakiekolwiek treści. Dlatego nawet twierdzenia takie, że np. ziemia jest płaska, mają rację bytu.  

(MAC, 20.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.