Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

ZTM wspomina Tomasza Knapika na przystankach. Minął rok od śmierci legendarnego lektora

Maciej Knapik na Instagramie napisał: Wczoraj minął rok od śmierci Taty, Tomasza Knapika. Brakuje go dojmująco. Wszystkim bardzo dziękuję za to, że go pamiętacie i wspominacie. Dziękuję też @wtp_warszawa Zarządowi Transportu Miejskiego za piękne upamiętnienie Taty na przystankach. Pamiętajcie go" (fot. Instagram/Maciej.Knapik.1)

Na przystankach tramwajowych przy Politechnice Warszawskiej pojawiły się plakaty wspominające zmarłego w ubiegłym roku Tomasza Knapika. We wtorek minął rok od jego śmierci.

We wtorek 6 września minął rok od śmierci legendarnego lektora filmowego Tomasza Knapika, którego głos nadal jest emitowany w pojazdach transportu publicznego w Warszawie.

Z tej okazji na przystankach przy Politechnice Warszawskiej, na której przez lata Knapik był wykładowcą, pojawiły się plakaty wspominające lektora. Przedstawiciele ZTM informują, że będą one wisiały na przystankach przez cały wrzesień.

Czytaj też: Polski głos map Google’a kupił na aukcji WOŚP mikrofon Tomasza Knapika

Tomasz Knapik był związany z warszawskim transportem publicznym od 2008 roku, kiedy rozpoczął nagrywanie zapowiedzi głosowych wykorzystywanych w pojazdach ZTM. Wymagało to nagrania kilku tysięcy fraz.

Po śmierci Tomasza Knapika jego rolę przejął syn - Maciej. Na początek nagrał 40 komunikatów. Głosy Knapika seniora i juniora w zapowiedziach przystankowych zostały połączone w jedno. Do frazy "następny przystanek" wypowiadanej przez Tomasza dołączona jest nazwa konkretnego przystanku wypowiedziana przez Macieja.

W środę na Instagramie Maciej Knapik napisał: "Wczoraj minął rok od śmierci Taty, Tomasza Knapika. Brakuje go dojmująco. Wszystkim bardzo dziękuję za to, że go pamiętacie i wspominacie. Dziękuję też @wtp_warszawa Zarządowi Transportu Miejskiego za piękne upamiętnienie Taty na przystankach. Pamiętajcie go".

(KAP, 07.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.