Temat: pożegnanie

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 30, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje znany śląski fotoreporter Zenon Keller. Miał 80 lat

Zenon Keller zmarł w poniedziałek w szpitalu w Pszczynie po dwutygodniowej hospitalizacji (screen: Facebook/Rybnik.eu - Miasto Rybnik)

Nie żyje Zenon Keller, znany śląski fotoreporter, laureat Złotej Lampki Górniczej. Zmarł w szpitalu w wieku 80 lat.

Zenon Keller urodził się we Włodzimierzu Wołyńskim. Po wojnie jego rodzina została repatriowana do Gliwic. Studiował górnictwo na Politechnice Śląskiej, ale ostatecznie poszedł w stronę fotografii.

Jako fotoreporter pracował w "Nowinach Gliwickich", "Trybunie Śląskiej", "Dzienniku Zachodnim" i "Poglądach", współpracował z Telewizją Katowice, a w 1974 roku związał się z "Nowinami Rybnickimi". Dokumentował też spektakle Teatru Ziemi Rybnickiej. W czasie strajków górniczych w 1989 roku był jedynym fotoreporterem wpuszczonym za bramę kopalń w Jastrzębiu Zdroju.

Był też zapalonym rajdowcem. Jako pilot startował m.in. w rajdowych mistrzostwach Polski.

Zenon Keller zmarł w poniedziałek w szpitalu w Pszczynie po dwutygodniowej hospitalizacji. O jego śmierci powiadomiła rodzina. Pogrzeb został zaplanowany na czwartek 1 września na godz. 11 w kościele św. Jadwigi na rybnickich Nowinach.

(PAR, 30.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.