Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CNBC we wrześniu wymieni prezesa

Mark Hoffman zarządzał CNBC przez 17 lat (fot. Cnbc.com)

Mark Hoffman, od 2005 roku prezes stacji telewizyjnej CNBC ogłosił, że 12 września ustąpi ze stanowiska. Zastąpi go KC Sullivan.

W maju koncern NBCUniversal zatrudnił Cesara Conde do nadzorowania NBC News, MSNBC i CNBC, by zapewnić grupie bardziej centralne kierowanie. Po trzech miesiącach współpracy Hoffman stwierdził, że odchodzi. Jak oznajmił, bez podtekstów, z własnej woli.

Czytaj też: Papierosy, kawa, ja. Wywiad z Jagodą Grondecką, zdobywczynią 2. miejsca w konkursie Dziennikarz Roku 2021

 KC Sullivan spędził ostatnie dwa lata w Londynie jako prezes i dyrektor zarządzający globalnej reklamy i partnerstwa NBCUniversal. Wcześniej był prezesem i dyrektorem zarządzającym CNBC International oraz dyrektorem finansowym CNBC.

Telewizja CNBC jest jednym z najbardziej dochodowych aktywów NBCUniversal. 65-letni Hoffman zwiększał rentowność stacji w ciągu 17 lat kierowania firmą. CNBC w 2022 roku ma ponownie osiągnąć dobre wyniki finansowe.

(MAC, 17.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.