Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polska Press pod skrzydłami Orlenu przez rok straciła na wartości 33 mln zł

Zarząd Orlenu kierowany przez Daniela Obajtka już po roku dokonał odpisu wartości inwestycji w udziały Polska Press (fot. Piotr Molecki/East News)

PKN Orlen dokonał odpisu aktualizującego wartość inwestycji w Polska Press - wynika z raportu giełdowego spółki za pierwsze półrocze 2022 roku.

Na 30 czerwca br. 100 proc. udziałów w Polska Press księgowi Orlenu wycenili na 193 mln zł (tzw. wartość użytkowa inwestycji). To o 33 mln zł mniej niż rok wcześniej. Odpis aktualizacyjny wartości inwestycji w takiej wysokości miał wpływ na koszty finansowe Orlenu.

To mniej więcej tyle, ile straty przyniosła nowemu właścicielowi grupa Polska Press w 2021 roku - 30,81 mln zł. Jak zapewnia rzecznik prasowy Polska Press Grupy Wojciech Paczyński sytuacja przedsiębiorstwa jest jednak stabilna, bo kondycję spółki wyznacza wynik EBITDA, a ten w ub.r. był dodatni - 2 mln zł. Natomiast za wysoką stratą netto ma stać m.in. wynik aktualizacji wartości aktywów przeprowadzonej przez biegłych z PwC (minus 18,3 mln zł).

Grupę wydawniczą Polska Press PKN Orlen przejął od niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group na początku marca ub.r. za 210 mln zł. Daniel Obajtek, prezes Orlenu, kupno 20 dzienników regionalnych przez kontrolowany przez państwo koncern paliwowy uzasadniał „optymalizacją ponoszonych kosztów marketingowych, rozbudową narzędzi big data oraz możliwością pozyskania nowych klientów”.

(GK, 10.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.