Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 08, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk dopuszcza powrót do inwestycji w Twittera, gdyby serwis ujawnił liczbę fałszywych kont

Elon Musk rozgrywa sprawę Twittera - na razie bez większych sukcesów (fot. Wikimedia Commons/Tesla Owners Club Belgium)

Elon Musk zakomunikował, że mimo wyznaczonej na 17 października daty procesu mógłby wrócić do transakcji zakupu Twittera, gdyby firma zgodziła się upublicznić metodę określania liczby prawdziwych i fałszywych kont – na podstawie setki zbadanych losowo.

Miliarder w lipcu zrezygnował z kupna Twittera za 44 mld dol. po 54,20 dol. za akcję. Uznał, że został oszukany przez kontrahenta, ponieważ nie udostępniono mu prawdziwych danych dotyczących procentu fałszywych kont działających w serwisie.

Elon Musk i fałszywe konta na Twitterze

Według Muska takich kont jest co najmniej 20 proc., według firmy niecałe 5 proc. Nie udostępniono mu też metodologii badania. Musk stwierdził również, że Twitter celowo podaje nieprawdziwą liczbę fałszywych kont, by wprowadzić w błąd inwestorów.

Czytaj też: Twitter szuka haków na Muska i wysyła zapytania do inwestorów

Musk napisał w serwisie społecznościowym, że jeżeli zostaną spełnione jego warunki, transakcja powinna zostać dokończona według ustalonych warunków. Wyzwał też na publiczną debatę Paraga Agrawala, CEO Twittera, której tematem ma być rzeczywista liczba botów na platformie. – Niech udowodni opinii publicznej, że Twitter ma mniej niż 5% codziennych fałszywych lub spamujących użytkowników! – rzucił miliarder.

Twitter odrzucił jednak stwierdzenia Muska, uznając, że jego tezy są nieprawdopodobne i sprzeczne z faktami. "Według Muska, on – miliarder, założyciel wielu firm, któremu doradzali bankierzy i prawnicy z Wall Street – pozwolił się oszukać Twitterowi i podpisał umowę o fuzji o wartości 44 miliardów dolarów. Ta historia jest nieprawdopodobna" – napisała firma w komunikacie.

29 lipca Musk, w odpowiedzi na pozew Twittera, złożył pozew zwrotny, ale jego treści wciąż nie ujawniono.

Czytaj też: Kevin Spacey zapłaci producentowi "House of Cards" 31 mln dolarów. Sąd odrzucił apelację

(MAC, 08.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.