Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Dziennik Wschodni" zwolnił fotografa Macieja Kaczanowskiego po niemal 30 latach pracy

Maciej Kaczanowski pracował w "Dzienniku Wschodnim" nieprzerwanie od 1993 roku

Fotograf Maciej Kaczanowski został zwolniony z "Dziennika Wschodniego" po prawie 30 latach pracy dla gazety. Powodem "trudna sytuacja ekonomiczna".

– Zostałem zwolniony z powodu trudnej sytuacji ekonomicznej spółki. Tak napisali w dokumencie, który wręczyli mi 28 lipca – mówi w rozmowie z "Pressewisem" Maciej Kaczanowski. – Zwolnili mnie dwa miesiące przed wejściem w okres ochronny.

Czytaj też: RPO odpuszcza walkę ws. dotyczącej przejęcia Polska Press przez Orlen

Według nieoficjalnych informacji zwolniony został jeden z grafików. Szefowie "Dziennika Wschodniego" nie komentują swoich decyzji. 

Maciej Kaczanowski w "Dzienniku Wschodnim" pracował nieprzerwanie od 1993 roku. Wcześniej w latach 1985-1992 był w "Kurierze Lubelskim" – najpierw redaktorem technicznym, a następnie fotoreporterem. Jest finalistą konkursu Grand Press Photo (2005, 2008, 2011, 2015).

Czytaj też: Kontrola PIP w Ringier Axel Springer Polska dotyczyła procesów antymobbingowych, a nie mobbingu

(BAE, 04.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.