Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 01, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UOKiK złożył apelację od wyroku sądu, który uznał, że Agora może przejąć Eurozet

Agora poinformowała, że po formalnym doręczeniu apelacji do spółki wystosuje odpowiedź (fot. Piotr Molęcki/East News)

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny złożył apelację od wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który zmienił jego decyzję zakazującą przejęcia przez Agorę kontroli nad Eurozetem.

"Podtrzymujemy, że nie podzielamy rozstrzygnięcia sądu pierwszej instancji i argumentacji zawartej w uzasadnieniu tego wyroku. Uważamy między innymi, że sąd dokonał niewłaściwie oceny zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego i w konsekwencji wydał błędne rozstrzygnięcie. Szeroką argumentację przedstawiliśmy w złożonej do sądu apelacji" - przekazało "Presserwisowi" biuro prasowe UOKiK.

Apelacja prezesa UOKiK wpłynęła do sądu w zeszłym tygodniu. Jej złożenie Tomasz Chróstny zapowiedział w maju, kiedy w pierwszej instancji zmieniono decyzję szefa Urzędu. W ocenie SOKiK przedstawione w decyzji prezesa Urzędu "hipotetyczne scenariusze działań koordynacyjnych przedsiębiorców, mające grozić istotnym ograniczeniem konkurencji, mają charakter spekulatywny i nie są wysoce prawdopodobne".

Agora w raporcie bieżącym poinformowała, że po formalnym doręczeniu apelacji do spółki, złoży odpowiedź na apelację. 

"W drugiej instancji spodziewamy się pozytywnego wyniku. Po decyzji sądu apelacyjnego można następnego dnia przejmować kontrolę" - mówiła w maju Anna Kryńska-Godlewska, członkini zarządu Agory.

Agora pierwsze 40 proc. udziałów w Eurozecie kupiła w lutym 2019 roku za ponad 130 mln zł. Następnie chciała nabyć pozostałe 60 proc. UOKiK zakazał jej tego ruchu na początku stycznia 2021 roku. Stwierdził, że transakcja mogłaby prowadzić do powstania duopolu oraz marginalizacji pozostałych grup i stacji radiowych. Agora zaskarżyła do sądu decyzję Urzędu, wskazując na rażące naruszenia przepisów prawa przy wydaniu rozstrzygnięcia. Postępowanie przed SOKiK rozpoczęło się 25 listopada 2021 roku.

(KOZ, 01.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.