Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 27, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google przez rok traci 14 proc. zysku, ale przychody wyższe

Analitycy spodziewali się spowolnienia, więc mimo pewnych kłopotów wyniki Google zostały uznane za niezłe (fot. Pixabay.com)

Alphabet i jego spółka zależna Google w porównaniu z poprzednim rokiem odnotowały o prawie 14 proc. mniejszy zysk, ale miały większe przychody. Inwestorzy zadowoleni.

Przychody w drugim kwartale 2022 roku osiągnęły poziom 69,69 mld dol. wobec 61,88 mld rok wcześniej, co stanowi wzrost o 13 proc. W ubiegłym roku, w analogicznym okresie, wzrosły o 62 proc. Jednak takiego spowolnienia przychodów się spodziewano.

Czytaj też: Amazon Prime Video podnosi ceny w Europie

Zysk netto wyniósł 16 mld dol. Drugi kwartał w roku 2021 przyniósł 18,53 mld, a to stanowi spadek o 13,6 proc. rok do roku.

Spółka pozyskała przychody z reklam w YouTube w wysokości 7,34 mld dol. w porównaniu do 7 mld przed rokiem. 

Analitycy spodziewali się więcej. Mimo to, notowania spółki wzrosły o ponad 2 proc. Jednak od początku roku akcje Alphabet straciły ok. 25 proc.

Czytaj też: Tomasz Lis i wydawca Natemat.pl przepraszają Michała Lisieckiego za "cinkciarski kapitał"

(MAC, 27.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.