Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rusza konkurs "Media dla demokracji". Nawet 137,5 tys. euro do wzięcia

Beneficjentami konkursu będą dziennikarze mediów lokalnych (fot. Vanilla Bear Films/Unsplash)

Ruszył nabór wniosków w konkursie "Media dla demokracji" organizowanym przez Fundację Stocznia, Fundację Batorego i Fundację Akademia Organizacji Obywatelskich. To szansa dla mediów lokalnych i obywatelskich na zdobycie funduszy na działalność.

W konkursie mogą wziąć udział fundacje, stowarzyszenia rejestrowe lub związki stowarzyszeń non profit, które działają od co najmniej 12 miesięcy i mogą przedstawić zatwierdzone sprawozdanie finansowe za 2021 rok, są popierane przez trzy inne organizacje lub media (wymagane poparcie pisemne), działają na rzecz dobra publicznego, a nie na rzecz swoich członków, są niezależne od władz lokalnych, regionalnych i centralnych, podmiotów publicznych, partii politycznych i podmiotów komercyjnych.

Każdy z wnioskodawców może liczyć na dotację w wysokości od 70 tys. do 137,5 tys. euro, finansowaną z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Budżet konkursu to 750 tys. euro.

Pieniądze można przeznaczyć m.in. na dziennikarstwo śledcze, budowanie relacji między lokalnymi dziennikarzami, wydawcami i redakcjami, szkolenia dziennikarzy, monitoring instytucji publicznych czy akcje prawne na rzecz modyfikacji prawa lub ogólnokrajowych polityk publicznych dotyczących funkcjonowania mediów.

Wnioski można składać od 14 lipca do 5 września. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 31 października 2022 roku. Zgłoszone do konkursu projekty muszą się rozpocząć po 1 listopada 2022 roku i zakończyć do 30 kwietnia 2024 roku.

Szczegółowe informacje i dokumenty konkursowe można znaleźć TUTAJ

(PAR, 13.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.