Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter pisze list do Muska i grozi procesem: To będzie prawna "Gra o tron"

Elon Musk wyśmiał groźby Twittera na...Twitterze (screen: Twitter.com/elonmusk)

Twitter w liście otwartym zarzuca Elonowi Muskowi świadome złamanie umowy i grozi procesem. - To będzie wojna prawna na miarę "Gry o tron" - ocenił Dan Ives, ekspert firmy Wedbush Securities, cytowany przez AFP.

Amerykańska firma dowodzi, że nie naruszyła żadnych zobowiązań wynikających z umowy dotyczącej sprzedaży miliarderowi serwisu społecznościowego za 44 mld dol. (w cenie po 54,20 dol. za akcję). Przy zawieraniu umowy uzgodniono, że jeżeli któraś ze stron odstąpi, będzie zmuszona zapłacić karę w wysokości 1 mld dol. Teraz Twitter zapowiada, że będzie walczyć o wielomiliardowe odszkodowanie. Od momentu zawarcia umowy z Muskiem serwis stracił 29 proc. wartości.

Musk wyśmiał te groźby. Właśnie na Twitterze, na którym wciąż aktywnie działa zamieścił serię zdjęć wykpiwających starania koncernu.

(MAC, 13.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.