Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał TVP Nauka ruszy jesienią - będzie dostępny naziemnie

W ofercie TVP Nauka znajdą się m.in. programy o tematyce naukowo-technicznej i przyrodniczej (fot. Pixabay.com)

Na jesień Telewizja Polska planuje start kanału tematycznego TVP Nauka. Stacja ma nadawać m.in. autorski teleturniej.

Jak podaje Centrum Informacji TVP, kanał będzie dostępny bezpłatnie drogą naziemną.

W ofercie TVP Nauka znajdzie się m.in. autorski teleturniej "Giganci nauki". Każdy jego odcinek ma przedstawiać jeden temat z określonej dziedziny nauki. Formuła programu będzie zbliżona do nadawanego w TVP Historia teleturnieju "Giganci historii". TVP nie podaje jeszcze, kto poprowadzi "Gigantów nauki".

Telewizja Polska argumentowała wcześniej, że decyzja o utworzeniu stacji została poprzedzona badaniami i analizą raportów wskazujących, że tematyka naukowo-techniczna i przyrodnicza "jest uważana za potrzebną przez znaczący odsetek widzów". 

W październiku ub.r. Telewizja Polska uruchomiła już serwis internetowy TVP Nauka, dostępny pod adresem Nauka.tvp.pl. Znajdują się w nim informacje dotyczące technologii, kosmosu, przyrody, medycyny i ekologii.

TVP ma też kanały tematyczne m.in. dla dzieci (TVP ABC), kobiet (TVP Kobieta) i z ofertą dokumentalną (TVP Dokument).

(MNIE, 07.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.