Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Meta zmniejsza plan zatrudnienia o 30 proc.

Mark Zuckerberg podczas cotygodniowej sesji pytań i odpowiedzi zasugerował, że niektórzy pracownicy powinni pomyśleć o opuszczeniu firmy (screen: YouTube/GaryVee)

Meta Platforms w drugiej połowie roku obniży plan zatrudnienia kadry inżynierskiej co najmniej o 30 proc. Dyrektor generalny Mark Zuckerberg ostrzegł pracowników, że muszą spodziewać się gwałtownego spowolnienia gospodarczego.

"Gdybym miał się założyć, powiedziałbym, że może to być jeden z najgorszych spadków, jakie widzieliśmy w najnowszej historii” – powiedział Zuckerberg podczas cotygodniowej sesji pytań i odpowiedzi.

Czytaj też: Prorosyjskie profile na Twitterze podają fake newsy nawet w kilkunastu językach

Meta obniżyła swój cel zatrudnienia nowych inżynierów w 2022 roku do ok. 6-7 tys., w porównaniu z początkowym planem sięgającym 10 tys. nowych inżynierów.

Zuckerberg dodał, że oprócz zmniejszenia zatrudnienia firma pozostawiła pewne stanowiska nieobsadzone w odpowiedzi na mniejszą wydajność, aby wyeliminować pracowników, którzy nie są w stanie osiągnąć kolejnych celów. "Realistycznie rzecz biorąc, prawdopodobnie w firmie jest grupa ludzi, których nie powinno tu być" – powiedział Zuckerberg.

Czytaj też: Nowy „Press": Lichnerowicz i Górniak o wojnie, która nie jest kobietą, a także Lis, Grzędziński, Gebert oraz Jeleniewska z TikToka

(MAC, 04.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.